• تحویل 15 روز کاری
  • از 0 تا 100 اجرا با ما خواهید بود
  • پشتیبانی 24 ساعته

وبلاگ

About Shape Shape Shape
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل آخر) یکشنبه, 10 اردیبهشت 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل آخر)

خیال انگیزی سبک مدیترانه ای، تصاویری از سکونت گاه های ساحلی، آب های درخشان فیروزه ای، روزهای آفتابی و غروب های پر احساس را تداعی می کند. زیبایی ساده ی این سرزمین به واسطه ی خانه های خیره کننده اش منعکس می شود. این سبک مبتنی بر بافت ها و پرداخت های اتفاقی و روستیک در قالب فرم ها و خطوط کلاسیک اروپایی است که چشم انداز محلی را منعکس می کنند. مصالح نیازمند مراقبت کم، رنگ های خاکی و جیغ، فرفورژه ها و نور طبیعی زیاد همگی از نشانه های شناخته شده ی سبک مدیترانه ای هستند که بر سطح پایین تجمل در آن تأکید می کنند.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل هفتم) شنبه, 09 اردیبهشت 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل هفتم)

وجود هزاران سال سنت در کشور ژاپن تاثیر زیادی بر روی زیباییشناسی معماری و دکوراسیون داخلی آن گذاشته است و نتیجه آن ، یک نوع طراحی داخلی بسیار فرهنگی و ملایم شده است .

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل ششم) پنجشنبه, 07 اردیبهشت 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل ششم)

دکوراسیون به سبک مراکش دکوراسیون مراکشی سبکی آشنا برای دوست داران طراحی و دکوراسیون داخلی است. فرهنگ سنتی مدیترانه ای با مایه های فرهنگ و هنر آفریقایی در هم آمیخته و ایده ای نو در دکوراسیون پدید آورده است. در سبک دکوراسیون مراکشی، نفوذ چند فرهنگ دیده می شود.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل پنجم) چهارشنبه, 06 اردیبهشت 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل پنجم)

سبک روستیک در فضاهای ویلایی کاربرد دارد و کوشش آن در به درون خانه کشیدن طبیعت خالص است. البته ساختار خام و نپخته ای دارد و دارای اجزائی ناصاف و کمی زمخت است. مبلمان و وسایل روشنایی گاها از کنده درخت، تنه و شاخه ی درختان و الیاف و کنف ساخته می شوند. این سبک در خانه های ویلایی و کوهستانی و روستایی یافت می شود.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل چهارم) یکشنبه, 27 فروردین 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل چهارم)

سبک مینیمال سبکی جدید در جهت رفع نیارهای بشری و در عین حال در کمال سادگی است.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل سوم) یکشنبه, 27 فروردین 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی (فصل سوم)

سبک ایران سنتی سبک سنتی ایرانی، سبکی سرشار از زیبایی، جذابیت، شکوه و ابهت است، دارای ویژگی هایی است که از ارزشی ویژه برخوردار است. ویژگی هایی چون طراحی مناسب، محاسبات دقیق، فرم درست پوشش، رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان، ایوان های رفیع، ستون های بلند و بالاخره تزئینات گوناگون که هریک در عین سادگی معرف شکوه سبک ایرانی است.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی(فصل دوم) چهارشنبه, 16 فروردین 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی(فصل دوم)

سبک کلاسیک سبکی سنتی غربی است که از معماری روم و یونان باستان برگرفته شده است. تعادل، تقارن، نظم و نقطه کانونی از عناصر مهم در دکوراسیون به سبک کلاسیک است. سبک کلاسیک حس شکوه وبزرگی را به فضای خانه می بخشد.

ادامه مطلب
سبک شناسی در دکوراسیون داخلی(فصل اول) چهارشنبه, 16 فروردین 1402

سبک شناسی در دکوراسیون داخلی(فصل اول)

شناخت سبک های مختلف در طی گذشت تاریخ برای یک طراح دکوراسیون بسیار مهم می باشد و به ما کمک میکند تا بتوانیم تصور روشنتری از سبک دلخواه خودمان به دست بیاوریم. آنچه سبک های دکوراسیون داخلی را از هم متمایز می کند طرز نگرش متفاوت آنها به رنگ، نور، فرم و نوع و جنس اشیاء قرارگرفته در فضا و میزان خلوتی و شلوغی فضاهای داخلی است، سبک هر منطقه بیان خلاقانه و نمایانگر طرز نگاهان منطقه به محیط اطراف است.در طراحی دکوراسیون داخلی همیشه پیروی از سبک های خاص می تواند به انسجام و هماهنگی بخش های مختلف کار کمک کند، ظاهری زیباتری به آن ببخشد و استفاده از آن فضا را بهبود ببخشد.همه عناصر اعم از عواطف احساسات مخاطبان، موقعیت مادی آنها و شیوه زندگی شان بر طراحی داخلی یک فضا تاثیر می گذارد همه چیز اعم از بیرون و درون ، فضای بسته وباز ، بریکدیگر تاثیر متقابل دارند در این مقاله سعی بر آن است سبک های (ایرانیسنتی،مینیمالیسم،کلاسیک،روستیک،مراکشی، ژاپنی،مدیترانه ی) را در دکوراسیون داخلی مورد برسی قرار دهد سوالاتی که در این مقاله به آن پاسخ خواهد داده شد 1.دکوراسیون داخلی سبک دارد؟ 2.دکوراسیون داخلی در هر منطقه متفاوت است؟

ادامه مطلب
سبک مینیمال و طراحی دکوراسیون  خانه به سبک مینیمالیسم یکشنبه, 14 اسفند 1401

سبک مینیمال و طراحی دکوراسیون خانه به سبک مینیمالیسم

ین روزها مینیمالیسم به یکی از اصطلاحات رایج در سبک زندگی مدرن تبدیل شده است. به عقیده پیشگامان این طرح، چیدمان منزل به سبک مینیمال و پاکسازی و ساده کردن فضای زندگی به ما کمک می‌کند تا با دنیای شلوغ و گیج‌کننده اطرافمان راحت‌تر کنار بیاییم. از سوی دیگر، طراحی داخلی مینیمال یکی از سبک‌های بصری تأثیرگذار و شناخته شده در حوزه معماری، طراحی داخلی، هنر، گرافیک، مد و تمام جنبه‌های دیگر طراحی است. هدف از طراحی مینیمالیستی، اولویت‌بندی موارد ضروری است.

ادامه مطلب
آشنایی با دکوراسیون داخلی جمعه, 12 اسفند 1401

آشنایی با دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی، هنر چیدمان داخل فضای ساختمان است به منظور ایجاد یک فضا برپایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای است که فرد یا افرادی داخل آن زندگی می‌کنند و یا فعالیت اجتماعی انجام می‌دهند. در این مقاله به طور تخصصی به این رشته پرداخته ایم و هر چیزی که برای ورود به این رشته لازم دارید را شرح داده ایم.

ادامه مطلب